Yeni Bir Televizyonculuk Deneyimi: Occupy Conan

Occupy Conan

Conan O’Brien‘ın aylar önceden açıkladığı önemli televizyon etkinliği Occupy Conan 31 Ocak gecesi Amerikan Televizyonlarında yayınlandı. GetGlue stickerı için amerikan yayın saatinde check-in yapmama rağmen bölümü Cnbc-e nin yayın yaptığı 5 Şubat tarihinde izleyebildim. Digiturk’ün yoğun ısrarlarına, sesi ve videoları durdurmalarına rağmen izlemeye devam ettim ve bölümü bitirmeyi başardım.

Uzun süredir internet sitelerinden yoğun bir içerik üretimi içinde olan Conan, bunu belki de televizyonda en iyi yapan isimlerden biri. Zira televizyon için ürettiği içeriği internette paylaşmak yerine internet için içerik üretip televizyonda paylaşıyor. Son hamlesi olarak ise bir süre önce yayınlanan bir bölümünün adını Occuppy Conan: When Outsourcing Goes Too Far koydu. Anne Hattaway, Steven Ho ve Fun’ı konuk ettiği bu şovu daha sonra yaklaşık bir dakikalık parçalar halinde internete koyan Conan, fanlarından bu videoları istedikleri şekilde yeniden yaratmalarını ve beğendiklerinden bir şov oluşturup yayınlayacağını söyledi.

Bölüm, seyircilerin eklemeleri ve ünlü dostların yardımı ile parmak, meyveler, kartonlar, başka ünlüleri canlandıran ünlüler, kötü taklitler, monthy pythonvari animasyonlar, başarısız peruklar-kıyafetler-hayvanlar-peluş oyuncaklar ve daha bir çok şeyin bir karması haline geldi. Televziyonda daha önce görmeye alışık olmadığımız bu bölüm tam anlamıyla internet komedisinin özelliklerini taşıyor.

Bölümün sürpriz konuğu Will Ferrel‘ı canlandıran Nick Offerman ve Conan rolünde gördüğümüz Tina Fey, Seth Green, Jack McBryer, Jesse Tyler Ferguson, Adam Scott gibi ünlüler bölüme eğlenceli bir hava katmış.

Merak edenler teamcoco.com/occuppyconan adresinden bölümün hem orjinali hemde fanlar tarafından hazırlanmış halini izleyebilir.

Advertisements