Black Mirror’dan Yeni Trailer Geldi

Black Mirror

Charlie Brooker’ın 3 bölümlük  İngiltere’de çok ses getiren, her bölümü farklı yönetmenlerce çekilmiş olsa da bayatlıktan uzak eleştirileri ve şok etme yeteneği üç bölüm için de geçmeyen, mini dizisi; Black Mirror.

Brooker’ın seriyi devam ettirmesine yönelik büyük beklenti oluşmuştu.

‘Daha‘sını isteyenler için güzel haber geldi:

İlk sezonla ilgili biraz bilgi verelim:

Serinin 44 dakikalık ilk bölümü olan National Anthem‘i, Criminal Justice mini serisinden tanıdığımız Otto Bathurst yönetiyor.  Merkezi gücün, toplumsal geleneklerin, İngilizlerin kendine has saplantılarının, merkez kabul etmeyen iletişim araçlarıyla ters-yüz edilebilirliği biraz sert işleniyor.

İkinci bölüm – 15 Million Merits -, Doctor Who’daki hayal gücünü bu seriden de esirgemeyen Euros Lyn yönetmenliğinde.  Kaygısını 70’ler düşünürlerinin dile getirdiği; mekanın bir baskı aracına dönüştüğü ve insan beyninin yaratım yeteneğinin kısıtlandığı ortamın, hiç bir fiziki şiddet sahnesi olmasa da iliklerde şiddeti hissettiriyor.

Serinin son bölümü olarak düşünülen The Entire History of You bölümünü ise Jesse Armstrong yazmış, Brian Welsh yönetmiş. Gördüğünüz her şeyi retinanızdaki bir kaydedici sayesinde depolayabildiğinizi düşünün. Ve oynatabildiğinizi. Ve duvara yansıtabildiğinizi. Büyük Birader’e gerek kalmıyor.

Advertisements