Haftanın Videoları – Ocak #4 & #5

Haftanin-videolari-ocak-45

2013 kesinlikle çok hızlı başladı.

Takip ettiğimiz müzik gruplarının yeni video çalışmalarını elimizden geldiğince paylaşmaya çalışıyoruz. Özellikle videonun arkasındaki hikayeyle, yönetmeniyle, tekniğiyle ilgili bilgileri toplamayı seviyoruz. Çünkü şarkılar kadar onları gözle görülür kılan videoların da ayrı bir sanat olduğunu düşünüyoruz. Herneyse…

Villeist.‘in ilk sabit’ine hoş geldiniz. İşte Ocak ayının 4. ve 5. haftasında yayınlanan videolardan bizim seçtiklerimiz;

23 Ocak: Foals – My Number

Muhtemelen bir kaç gün sonra çıkacak olan yeni Foals albümünden bir video daha geldi geçtiğimiz hafta.

24 Ocak: Bonobo – Cirrus

Bonobo’nun Nisan’da yayınlanacak yeni albümü The North Borders’ın ilk parçası Cirrus. Video, Cyriak‘a ait.

24 Ocak: Evil Nine feat. Danny Brown – “The Black Brad Pitt”

25 Ocak: Tame Impala – Mind Mischief
Yapım: Urban Outfitters and Modular People

Lonerism albümünde yer alan Mind Mischief parçasına çekilen videonun yönetmenliğini David Wilson yapmış. Lisede öğretmenine aşık olmuş bütün kadın ve erkek takipçilerimize gelsin..

27 Ocak: The Knife – Full Of Fire

The Knife‘ın 7 yıl aradan sonra ilk stüdyo albümleri Shaking The Habitual’ın Nisan’da çıkacağı haberiyle birlikte, albümün ilk videosu geldi. Full of Fire parçasına çekilen kısa filmin yönetmenliğini Dirty Diaries ile bildiğimiz İsveçli feminist Marit Östberg üstlenmiş.

28 Ocak: Grizzly Bear – gun-shy

Yönetmen Kris Moyes “eğer herhangi bir yaşayan organizmanın yaratıcı enerjisini gözle görebilseydik, nasıl bir şey olurdu?” sorusundan yola çıkarak bu videoyu çektiğini söylüyor.

28 Ocak: Chad Valley (Ft. Twin Shadow) – “I Owe You This”

‘I Owe You This’, Hugo Manuel’in birkaç yıl önce başladığı pop projesi Chad Valley’in geçtiğimiz Ekim ayında yayınlanan Young Hunger albümünde en çok sevilen parçalardan biri olmuştu. 2012 için favorilerimizden birisi olan Twin Shadow’un da eşlik ettiği şarkının videosunu Grant White ve Jon Park yönetmiş.

28 Ocak: ON AN ON – “The Hunter”

________________________

Siz de bu listeye ya da önümüzdeki haftanın listesine video eklemek isterseniz villeist.blog@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.
İyi haftalar…
________________________

Advertisements